EĞİTİM » OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

« önceki sayfaya dön

Okul Öncesi Eğitim Şart

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayla Oktay, 1 yıllık okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilmesi gerektiği söyledi.

Oktay, yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitimin çok önemli olmasına karşın Türkiye`de her 10 çocuktan yalnızca 1`inin bu eğitimden yararlanabildiğini belirtti.

Devletin eğitim harcamaları içinde okul öncesi eğitime daha fazla kaynak ayırmasını isteyen Oktay, ``Bu eğitim, hiç olmazsa 1 yıl için zorunlu hale getirilmeli.

Anaokulu eğitimi almış bir çocuğun öğrenme hızı artıyor. Çocuk için bu yılları heba ettiğinizde telafi olanağınızda yok`` dedi. Oktay,

Türkiye`nin yaşadığı sosyal değişimin okul öncesi eğitimin önemini daha da artırdığına dikkati çekerek, şunları söyledi: ``Büyük şehirlere göçle birlikte işgücüne annelerin katılımı artıyor.

Şehrin yetersiz imkânları, sosyo-ekonomik açıdan zayıf ve kültürel birikimi zayıf anneler bir de çalışmaya başlayınca çocuklarına hiçbir şey veremiyorlar. İşte burada, okul öncesi eğitim hizmetinin yaygınlaştırılması büyük önem kazanıyor.


.
YASAL UYARI : www.gelisimuzmani.com'un içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. www.gelisimuzmani.com sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Sizde Yorum Yapın!

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Yorum Başlık
:
Yorumunuz
:Bu Yazıyla İlgili Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar

Performans Kaygısı

Kaygı duyulan ortamlardan ve durumlardan kaçınma ya da yoğun bir sıkıntıyla duruma katlanmayla sonuçlanır... » Devamını Okuyun!

Eğitim Ailede Başlar

İletişimsizlik günümüzün modern ailelerinin en fazla sıkıntısını yaşadığı konu... » Devamını Okuyun!

Okul Öncesi Eğitimde Müziğin Önemi

Ses ve müzik doğumla beraber, hatta bazı araştırmaların kanıtladığı gibi henüz anne karnında iken çocuğun yaşamına girmekte ve etkilemektedir. ... » Devamını Okuyun!

Disleksi 0-6Yaş Belirtileri

http://disleksidernegi.org ... » Devamını Okuyun!

Türkiye´de Okul Öncesi Eğitim

Türkiye´de ki okul öncesi eğitimin gelişmesini imparatorluk dönemindeki okul öncesi eğitim ve Cumhuriyet ten günümüze kadar olan okul öncesi eğitimi d... » Devamını Okuyun!

Dünya´da Okul Öncesi Eğitim

Okul öncesi ilgili bilgilerin ilk olarak Eski Yunan da ortaya çıktığı bilinmektir.16-17 yy.da düşünürler bu dönemle ilgilenmeye başlamışlardır. Çocuk ... » Devamını Okuyun!

Ailelere Öneriler

Başarı duygusunu tatması için fırsatlar verin.... » Devamını Okuyun!
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi