EĞİTİM » ANNE BABA (AİLE) EĞİTİMİ

« önceki sayfaya dön

İlgili Veli Olalım

Çocuğumuzun okuldaki durumuyla yakından ilgilenelim. Acaba devamsızlığı var mı? Ders notları nasıl? Çocuğa neler öğretiliyor? Öğretmenlerin çocuğumuz hakkında gözlemleri ve fikirleri neler?

Başarılı çocukların çoğu, eğitimlerine ilgi duyan faal ebeveynlere sahiptirler. Bu ana-babalar; okulda görev alır, çocuklarının öğretmenlerini yakından tanır, veli toplantılarına katılır, ev ödevlerinde çocuğunu yönlendirir ve derslerde neler olup bittiğini yakından takip ederler. Böylelikle çocuklarına cesaret ve destek vermiş olurlar.

Ayrıca;
-Çocuğu izlemeli ve yaptıklarını bilmeliyiz.

-Akşam eve geldiğinde günlük ders tekrarlarını kontrol etmesini sağlamalıyız.

-Ödev yapma alışkanlığı kazandırmalıyız.

-Ona ders çalışma şartları oluşturalım. Mümkünse çocuğa ait sessiz bir oda ve masa ayarlayalım.

-Çocuğu bağımsız bir birey olarak kabul edip ona sevgi ile yaklaşalım. Onunla iyi ilişkiler kurarak onun duygu ve düşüncelerini dinleyelim, saygı gösterelim.

-Aşırı beklentilerden, ders çalışmaya zorlanmaktan kaçınalım. Başka çocuklarla kıyaslamayalım.


Kaynak:Saygılı, S., Ruhen ve Bedenen Sağlıklı Çocuk Yetiştirmek,2012
YASAL UYARI : www.gelisimuzmani.com'un içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. www.gelisimuzmani.com sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Sizde Yorum Yapın!

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Yorum Başlık
:
Yorumunuz
:Bu Yazıyla İlgili Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar

Performans Kaygısı

Kaygı duyulan ortamlardan ve durumlardan kaçınma ya da yoğun bir sıkıntıyla duruma katlanmayla sonuçlanır... » Devamını Okuyun!

Eğitim Ailede Başlar

İletişimsizlik günümüzün modern ailelerinin en fazla sıkıntısını yaşadığı konu... » Devamını Okuyun!

Okul Öncesi Eğitimde Müziğin Önemi

Ses ve müzik doğumla beraber, hatta bazı araştırmaların kanıtladığı gibi henüz anne karnında iken çocuğun yaşamına girmekte ve etkilemektedir. ... » Devamını Okuyun!

Disleksi 0-6Yaş Belirtileri

http://disleksidernegi.org ... » Devamını Okuyun!

Türkiye´de Okul Öncesi Eğitim

Türkiye´de ki okul öncesi eğitimin gelişmesini imparatorluk dönemindeki okul öncesi eğitim ve Cumhuriyet ten günümüze kadar olan okul öncesi eğitimi d... » Devamını Okuyun!

Dünya´da Okul Öncesi Eğitim

Okul öncesi ilgili bilgilerin ilk olarak Eski Yunan da ortaya çıktığı bilinmektir.16-17 yy.da düşünürler bu dönemle ilgilenmeye başlamışlardır. Çocuk ... » Devamını Okuyun!

Ailelere Öneriler

Başarı duygusunu tatması için fırsatlar verin.... » Devamını Okuyun!
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi