Erkekte İlk Gece Korkusu

İlk gece ile ilgili korkuları sadece kadınlar yaşamaz, aslında erkeklerin de ilk gece korkusu yoğun bir şekilde vardır.

İlk gece ile ilgili erkeklerin yaşadığı korkuları da şu şekilde sıralayabiliriz:

Performans aksiyetesi yani eşi tatmin edememe
Ereksiyon olamama
Erken boşalma
Penis boyu ile ilgili takıntılar

İlk gece ilgili erkeklerin en sık yaşadığı korkulardan biri ilk gece başarısız olma ve eşi tatmin edememe korkusudur.
 
Cinsellik bir sınav ya da yarış değildir, önemli olan eşle sevgiyi ve hazzı paylaşmaktır, dolayısıyla cinsellikte başarısızlık diye birşey yoktur.
 
Ancak cinsel deneyimi az olan ya da hiç olmayan erkekler ilk geceyi gözlerinde fazlaca büyütebilmekte ve kendileriyle ilgili gereksiz korku ve kaygılara kapılabilmektedirler.
 
Birbiriyle ilk deneyimini yaşayan bir çiftin mükemmel bir cinsellik yaşamasını bekleyemeyiz.
 
Kadın ve erkek öncelikle birbirini cinsel yönden tanımalı ve uyumu sağlamalıdır, bu nedenle ilk gece ile ilgili abartılı bekletiler yerine daha gerçekçi beklentiler oluşturmak gereklidir.
 
Yine erkekler en fazlsa ilk gece ereksiyon sorunu yaşamaktan korkarlar. Erkeğin daha önce olumsuz cinsel deneyimleri olduysa, özellikle ilk cinsel ilişkisinde ereksiyon sorunu yaşadıysa evliliğin ilk gecesinde de ereksiyon sorunu yaşama korkusu olabilir.
 
Yine erken boşalma da erkeğin ilk gece yoğun yaşadığı kaygılardan biridir. Penis boyu takıntısı da çoğu erkeğin ilk ilişkide eşinin kendisi ile ilgili olumsuz düşüneceği korkusuna neden olabilir ve çoğu erkeğin evlenmekten çekinmesinin en önemli nedenlerinden biri de penislerinin boyutunu yeterli bulmamalarıdır.
 
Erkeklerle ilgili saydığımız bütün korkular aslında erkeklerin cinselliğe karşı tek tip bir bakış açısına sahip olduklarının ve performansa gereğinden fazla önem verdiklerinin bir göstergesidir. Oysa ki her kadın ve erkek birbirinden farklıdır ve önemli olan çiftin birbirini tanıması ve cinsel olarak birbirilerine kendilerini doğru bir şekilde ifade etmeleridir. 
 
YASAL UYARI : www.gelisimuzmani.com'un içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. www.gelisimuzmani.com sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Sizde Yorum Yapın!

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Yorum Başlık
:
Yorumunuz
:Bu Yazıyla İlgili Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar

Kalıtsal Hastalıklar

Kalıtsal hastalıkların çoğu çekinik genlerle taşınır. ... » Devamını Okuyun!

Ailede Kadının Rolü

Kadınların aile içerisindeki rol ve sorumluluklarına baktığımız zaman, ön plana çıkan iki başlıktan bahsetmek yerinde olabilir.... » Devamını Okuyun!

Akraba Evliliği

Aynı soydan gelen kişilerin yaptığı evliliğe akraba evliliği denir. ... » Devamını Okuyun!

Boşanma Sonrası Yaşam

Toplumun boşanmak isteyen kadına verdiği ilk mesaj, ?olmaz? ve ?son bir kere daha denemelisin? biçimindedir. ... » Devamını Okuyun!

Dul Kalma Korkusu

Dul kalma korkusu, pek çok bayanı boşanmak fikrinden vazgeçiren güçlü korkuların en tepesinde yer alan korkudur.... » Devamını Okuyun!

Hem Anne Hem Baba Olmak

Boşanmadan sonra çocuk anne veya babadan birinde kalıyorsa dikkat edilmesi gereken kurallar;... » Devamını Okuyun!

Etkili Aile İletişimi

Değerli anne babalar, Her zaman bilinen bir söz vardır: "Eğitim ailede başlar". ... » Devamını Okuyun!

Sinirli ? Asabi Çocuklar

Öfkeli çocuklardan ayrı olarak sinirli çocuklar önemli yer tutar. ... » Devamını Okuyun!
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi