AKTİVİTELER » EĞLENCE VE TARİHİ MEKANLAR

« önceki sayfaya dön

Akvaryum

 8 bin metrekarelik alanı , 80 metrekarelik sualtı tüneli, 270 derecelik açılı özel sualtı seyir salonuna sahip, 10.000 farklı sualtı canlı türü ve 25.000 canlı ile Turkuazoo, Türkiye nin en zengin içerikli aile eğlence ve kültür parklarından biridir.

Turkuazoo Sualtı Dünyasında farklı cinsten köpek balıkları, vatozlar, dev orfozlar, amazon balıkları, deniz yılanları, deniz atları, ıstakozlar, yengeçler ve bugüne kadar varlığından dahi haberdar olmadığımız farklı mekanlardan binlerce farklı canlı. Hepsi aynı mekanda inanılmaz bir atmosfer içinde sizlerin ziyaretini bekliyor. Hem siz hem çocuklarınız eğlenirken yeni şeyler öğrenmenin keyfine varacak ve dünyanın zengin yaşam türleri hakkında bilmediğiniz bir sürü şey öğreneceksiniz.

Aktiviteler
Turkuazoo’da Dalgıç Şovlar ve Balık Besleme seansları ile ziyaretçilere görsel bir şölen sunuluyor!

Hafta içleri saatte bir, hafta sonları ise yarım saatte bir Tünel´de dalgıçlarımız tarafından balık besleme seansları düzenleniyor. Ancak su altında görebileceğiniz bu görsel şölene siz de Turkuazoo ziyaretiniz sırasında şahit olabilirsiniz.

Salı ve Cumartesi günleri ise köpekbalıklarının dalgıçlar tarafından elle beslenmesini izleyebilirsiniz.

Turkuazoo’da ziyaretçiler; dalgıçların köpekbalıkları ve vatozları elle beslemesiyle ortaya çıkan görsel şölene şahit olurken Sualtı Penceresi’nden izlenebilen dalgıç gösterileri de alkışı hak ediyor. Gün içinde belli aralıklarla Sualtı Penceresi´nde dalgıçlarımız tarafından balıklarla gerçekleştirilen dalgıç gösterilerimiz siz ziyaretçilerimiz için güzel bir eğlence ve kaçırılmaması gereken ayrı bir tecrübe olacak.

Turkuazoo’yu ziyaret eden çocuklar bunların yanısıra yüz boyama aktivitesi ve 4 adet Turkuazoo maskotu Ajan Köpekbalığı Hanix, Hawaiili Köpekbalığı Aloha, Denizyıldızı Ponki ve Ahtapot Bayan Rozi ile  eğlenceli vakit geçirecekler.

Turkuazoo´da her an ayrı bir heyecan! Dalgıçlarımızı köpek balıkları ve orfozları elle beslerken görmek istiyorsanız sizi de Turkuazoo´ya bekliyoruz.

Köpekbalığı besleme saatleri

Salı ve Cumartesi günleri 15:30’da sualtı tünelinde.

Vatoz besleme saatleri

Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14:00’da sualtı tünelinde.

Balık besleme saatleri

Hafta içi 10:30’da başlayıp 19:00’a kadar her 60 dakikada bir, hafta sonu ise , 11:30 - 18:30 arası her 30 dakikada bir sualtı tünelinde.

Dalgıç şovu saatleri

Haftaiçi 10:40’da başlayıp 18:40’a kadar her 60 dakikada bir ve 19:10’da, hafta sonu ise, 11:40 - 17:40 arası her 30 dakikada bir, 18:40 ve 19:10’da Sualtı Penceresi’nde.

Turkuazoo ve ziyaretler hakkında bilgi almak, Turkuazoo Bilgi Hattını arayabilir veya aşağıdaki form üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Turkuazoo Bilgi Hattı : 0212 640 27 40
Turkuazoo İletişim Hattı : 0212 640 20 15

FORUM İSTANBUL

 

 

YASAL UYARI : www.gelisimuzmani.com'un içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. www.gelisimuzmani.com sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır.

Sizde Yorum Yapın!

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Yorum Başlık
:
Yorumunuz
:Bu Yazıyla İlgili Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Çok Okunan Yazılar

Okçuluk

Okçuluk. Kökeni insanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan spor dalı. Okçuluk ilk kez 1904 Yaz Olimp... » Devamını Okuyun!

Uzakdoğu Sporları

Birçok sporun kökeni dövüşe dayanır, ama Çin´de ve Japonya´da dövüş sporları çok uzun bir za*man dilimi içinde gelişerek manevi, hatta dinsel bir boyu... » Devamını Okuyun!

Antalya Oyuncak Müzesi

?Oyuncağı küçümseyen bir toplumun geleceği olamaz."... » Devamını Okuyun!

Çocuk Kütüphaneleri

http://www.ekutuphane.org/web/catalog/search.php http://www.istanbulkutuphaneleri.org... » Devamını Okuyun!

Binicilik

Ata biniş ve çalıştırma kurallarını içine alan bir eğitim sporu. insanla at arasındaki yakınlık binlerce yıl önce başlamıştır. Bu yakınlık, bir sanat ... » Devamını Okuyun!

Araştırma Kütüphaneleri

http://www.istanbulkutuphaneleri.org... » Devamını Okuyun!

Dans

DANS, en eski sanatlardan biridir. İlk insanlar isteklerini içgüdüsel bazı ritmik hareketlerle anlatırlardı. Aslında, dansın insanlığın yeryüzünde var... » Devamını Okuyun!

Bale Müzik ve Dans Kursları

Bale; dans, mimik, müzik ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olar... » Devamını Okuyun!
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi