Sinem Olcay KADEMOĞLU

« önceki sayfaya dön

Sinem Olcay KADEMOĞLUPsikolog ve Gelişim Uzmanı
Psikolog ve Gelişim Uzmanı, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü´nde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin bir kısmını üniversiteler arası değişim programına kabul alarak State University of New York, Binghamton´da sürdürdü. Amerika´daki eğitimi sırasında erken dönem çocuk gelişimi, anne babalık davranışları ve aile psikolojisi konularıyla ilgilenmeye başladı. Bu ilgisinin uzantısı olarak Boğaziçi Üniversitesi´nde yürütülen, sosyal uyum sorunu olan çocuklara yönelik mentorluk çalışmasına süpervizyon alarak bir yıl boyunca devam etti. Daha sonra gelişim güçlüğü olan çocuklar ve ailelerine hizmet veren özel bir danışmanlık merkezinde çalıştı.

Yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümü´nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında araştırma ve öğretim asistanlığı yaptı. Tez çalışmasını yürütmek üzere Ruhr Universität Bochum´a gitti ve Volkswagen Almanya tarafından desteklenen Türk ve Alman aileleri gelişimsel olarak inceleyen bir araştırma projesinde görev aldı. Bu çalışmadan "Türk Göçmen ve Alman Ailelerde Anne Babalık Uygulamaları ve Okul Öncesi Çocuklarının Zihinsel Becerileri" adlı bir yüksek lisans tezi yazdı. Tez çalışmasını, 18th International Congress of the International Association for Cross-Cultural Psychology ve 14. Ulusal Psikoloji Kongresi´nde sözel bildiri olarak sundu. Yüksek lisans eğitimi sırasında anne baba eğitimi ile çocuk gelişimini desteklemeyi hedefleyen müdahale programlarını teorik olarak incelemeye yoğunlaştı.

Mezun olduktan sonra Amerika ve İngiltere´ye gözlemci olarak giderek, erken dönem anne baba müdahale programlarının uygulamalarını inceledi ve yurtdışındaki araştırma-temelli, etkinliği saptanmış programların Türkiye´ye adaptasyonunu yaptı. Ülkemiz için hazırladığı bu programları anne babalara ulaştırmak amacıyla 2007 yılında İstanbul Parenting Class´ı kurdu.
 
Bu uzmana ait TOPLAM 1 Yazı bulunmaktadır.

Sinem Olcay KADEMOĞLU Ait Makaleler

Çocuğunuzun Zihinsel Gelişime Dair İpuçları

1-2 yaş arası çocuklar etraflarını öğrenmekle çok ilgili olurlar.... Devamını Okuyun!

» Bunlar da İlginizi Çekebilir

GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi