Aysen ARICANBeslenme ve Diyet Uzmanı
1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Aysen Arıcan, Nutra Slim Zayıflama Merkezi’ nde Diyetisyen ve Bakırköy Ota Slim Zayıflama Merkezi’ nde Yönetici-Diyetisyen olarak çalışmasını takiben 2000 yılından S.B. Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi’ nde Poliklinik, Klinik ve Mutfak çalışmalarından sorumlu Yönetici - Diyetisyen olarak çalışmaya başladı.
 
2007 yılı başında hastanedeki görevinden ayrılan Arıcan Diyetistanbul Yayıncılık ve Organizasyon firması için çalışmalar yapmaya başladı. Arıcan ayrıca konsultan diyetisyen olarak çeşitli kliniklerde çalışmalarını sürdürüyor. Arıcan, 2002–2004 ve 2004 – 2006 dönemlerinde Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanlığı görevlerinden sonra Mart 2006 – Mayıs 2007 tarihleri arasında Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.
 
Arıcan, diyetisyenlerin DİYETİSYENİN SESİ gibi iletişim gruplarının yönetim ekibinde yer alıyor. Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bazı dergi ve web sitelerine içerik desteği veriyor.
 
Kurumsal danışmanlık kapsamında Tetra Pak Türkiye, Hard Line Nutrition, Erpiliç, Bayer gibi firmalara beslenme iletişimi konusunda hizmet vermiştir. Erpiliç ve Bayer ile çalışmaları halen devam etmektedir. Arıcan beslenme ve diyet konusunda birçok internet sitesinde ve dergide diyetisyen olarak halkın sorularını yanıtlıyor, köşe yazarlığı yapıyor.
 
Arıcan´ın ´Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme´ adlı bir kitabı bulunuyor.

  

Bu uzmana ait TOPLAM 4 Yazı bulunmaktadır.

Aysen ARICAN Ait Makaleler

İş Yerinde Pratik Diyet Önerileri

İş Yerinde Pratik Diyet Önerileri... Devamını Okuyun!

Hamilelikte Sağlıklı Detoks İçin

Detoks toksinlerden arınma demektir.... Devamını Okuyun!

GESTASYONEL DİYABET (GEBELİK ŞEKERİ)

Gestasyonel diyabet- gebelikte görülen şeker hastalığına denir.... Devamını Okuyun!

» Bunlar da İlginizi Çekebilir

GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi