» Bilgi Üniversitesi / Yeryüzünde Bir Gün projesi

Yeryüzünde Bir Gün projesi
Tarih : 22.04.2012, Pazar
Saat : 11:00 - 13:30
Mekan : İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü
Katılım : Ücretsiz

» Bu Etkinlik Hakkında Bilgiler

Gençler, Çevre Gönüllüleri ve STK´lar,
22 Nisan Yeryüzü Günü´nde BİLGİ´de buluşuyor

UNDP ve İstanbul Bilgi Üniversitesi sunar:
"Yeryüzünde Bir Gün: Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı´nın (UNDP) desteği, gençler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılımıyla 22 Nisan Yeryüzü Günü´nde renkli bir şenliğe ev sahipliği yapıyor.

Eyüp Belediyesi´nin katkılarıyla gerçekleşecek Gençlik Şenliği´nde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı himayesinde "Yeryüzünde Bir Gün" filminin ilk gösterimi de tüm dünya ile aynı anda izleyicilerle buluşacak.


İstanbul, 9 Nisan 2012 - İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı´nın desteğiyle gezegenimiz üzerindeki her ülkede tek bir gün içinde çekilmiş kareleri içeren "Yeryüzünde Bir Gün" adlı küresel filmin ilk gösterimine ev sahipliği yapıyor.

BİLGİ, Santral Kampüsünde film gösterimi ile aynı anda tüm güne yayılan ve gençlerin, öğrencilerin ve tüm çevre duyarlılarının katılacağı bir de Gençlik ve Yeryüzü Şenliği düzenliyor. Eyüp Belediyesi´nin katkılarıyla düzenlenen "Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"nde tüm katılımcılar, STK temsilcileri ile buluşacak, konserler ve çeşitli aktiviteler eşliğinde Yeryüzü Günü´nü kutlayacaklar.

22 Nisan 2012 Yeryüzü Günü kapsamında tüm dünya ile aynı anda BİLGİ´de gösterilecek olan "Yeryüzünde Bir Gün" filmi, aynı isimli platformun tüm dünyaya yaptığı çağrı ile dünyanın her köşesindeki insanlar tarafından 10.10.2010 tarihinde kayda alınmış yaşam karelerinden oluşuyor.

Türkiye, Arjantin, Bangladeş, İsrail, Rusya, Japonya gibi çok sayıda ülkeden görüntülerin yer aldığı film, insanlığın birbirine nasıl bağlı olduğunu, gezegen üzerinde sadece tek bir günde bile sayısız insan hikâyesi yaşandığını gözler önüne seriyor.

Herkesin katılımına açık olan etkinlikler ücretsiz gerçekleşecek.

Prömiyer : "Yeryüzünde Bir Gün" / "Gençlik ve Yeryüzü Şenliği"
Tarih :        22 Nisan 2012, Pazar
Program : 11:00 Gençlik ve Yeryüzü Şenliği: Konserler ve sivil toplum buluşması
                  13:30 Yeryüzünde Bir Gün, film gösterimi, Dünya Prömiyeri
Yer :           İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü

Yeryüzünde Bir Gün projesi hakkında

Eylül 2008´de küresel bir çevrimiçi topluluk olarak kurulan Yeryüzünde Bir Gün, 10 Ekim 2010´da (10/10/10) 24 saatlik bir zaman dilimi içinde tüm dünyadan katılımcıların çektiği görüntülerden oluşan uzun metrajlı bir film ve eşsiz bir "video zaman kapsülü" meydana getirmeyi hedefleyen bir medya projesi. Kurucu/Yönetmen Kyle Ruddick ve Eş-Kurucu/Baş-Yapımcı Brandon Litman projeyi ortak bir arşiv olarak hayata geçirip katılımcıların dünyayı yorumlama şekillerini aktarmak üzere çektikleri görüntüleri kullanma ve kurgulamaya olanak sağlayan bir yapı kurdular. Yeryüzünde Bir Gün aynı zamanda önemli sosyal sorunları belgelemek amacıyla her yıl çok sayıda sivil toplum örgütü ile yakın bir işbirliği içinde çalışarak küresel ölçekte işbirliği projeleri gerçekleştiriyor. Daha ayrıntılı bilgi için
www.OneDayOnEarth.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Bu Etkinliğe Ait Fotoğraflar

» Bu Etkinlikler de İlginizi Çekebilir

Alis Harikalar Diyarında

Alis Harikalar Diyarında Tiyatro Mie...

» Ayrıntılı Bilgi!

Balerin Çerçeve Ve Taşıtlar

Balerin Çerçeve Ve Taşıtlar Yer: 1. Kat Tarih: 22.04.2...

» Ayrıntılı Bilgi!

Pinokyo

Pinokyo Tiyatro Mie ...

» Ayrıntılı Bilgi!

Etkinlikler Takvimi

Yakında gerçekleştirilecek bazı etkinlikler ile ilgili Önerilerimize aşağıdaki linklerden ve ilerleyen tarihlerdeki diğer tüm etkinler için gerekli bilgilere etkinlik takvimizden ulaşabilirsiniz.
Hayal Ettiğim Dünya (Müzikal)
07.04.2012, Cumartesi
Uluslar arası Lösemili Çocuklar Haftası
28.05.2011, Cumartesi
Yeryüzünde Bir Gün projesi
22.04.2012, Pazar
Temmuz 2022
Etkinlikleri Liste Olarak Göster
Pzt Sal Çar Per Cu Cts Pzr
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi