» İTÜ Bilim Merkezi / İTÜ?de Haftasonu Akademileri

İTÜ?de Haftasonu Akademileri
Tarih :
Saat :
Mekan :
Katılım : Ücretli

» Bu Etkinlik Hakkında Bilgiler

Bu Haftasonu İlginç ve Bilimsel Birşey Yapalım! Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim adamını çıkarmanın en iyi yolu İTÜ Bilim Merkezi’ndeki  Eğlen Bilim atölyelerinden geçiyor.. Hayal gücü, pratik bilim ile somutlaşarak muhteşem icatlara dönüşüyor, oyun oynamak deney yapmakla, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor!   Çünkü biliyoruz ki bilim her şeyin içinde ve aslında çok eğlenceli ..

İTÜ Bilim Merkezi  İstanbul’un merkezi olan Taksim’de yer almakta ve bünyesinde çocuklar için 100’e yakın deney birimi bulundurmaktadır.  Sahip olduğu geniş iç mekanın yanı sıra, çocukların güvenle oynayabilecekleri büyük yeşil alanlara da sahiptir.

HAFTASONU ATÖLYE ÇALIŞMALARI

31 Mart  - 26 Mayıs 2012  tarihleri arasında her Cumartesi İTÜ Bilim Merkezi’nde!

Atölye Çalışmaları toplam 8 Hafta sürmektedir. Her hafta farklı bir etkinlik uygulanacaktır. Dilerseniz Çılgın Bilim atölyesine günübirlik katılabilirsiniz.

ÇILGIN BİLİM ATÖLYESİ !!  (7 – 11 Yaş)

Çılgın Bilim atölyesinde temel bilimlere dair deneyler ve çalışmalar yapılacaktır. Enerji, yalıtım, elektrik, astronomi, geri dönüşüm, böcek gözlemleri, mutfakta bilim ve ilginç kimya konulu atölye çalışmalarını içermektedir.

Katılım Ücreti: 400 TL + KDV

Saatler: 10:30 – 12:00

ELEKTRONİK ATÖLYESİ !!!    (7 -11 Yaş)

fbox3

Elektronik AtölyesiGenç mucitlerle her cumartesi İTÜ Bilim Merkezi’nde tıpkı birer elektronik mühendisi gibi çalışıyor, devreler tasarlıyor, oyuncaklar geliştiriyor ve projelerimizle elektronik dünyasına dev bir adım atıyoruz !

Katılım Ücreti: 400 TL

Saatler: 12:30 – 14:00

UÇAN MAKİNELER: MODEL UÇAK ATÖLYESİ  (7-11 Yaş)

Uçma hayali olan her çocuk için bir yeniden keşif atölyesi. Uçan bir makine baştan tasarlanıyor. Hava ile ilgili simülasyonlar, deneyler yapılıyor. Parçalar birleştiriliyor, modeller oluşuyor. Sonunda havada süzülen uçaklar ortaya çıkıyor. Üstelik yapılan uçaklar kursun sonunda katılımcıda kalıyor!..

Katılım Ücreti: 400 TL

Saatler: 14:30 – 16:00

OKULDAN ÖNCE ÇILGIN BİLİM ATÖLYESİ  (4-6 Yaş)

Okul öncesi çocuklar için düzenlenen programda hayal gücünü geliştirici, doğa ve çevre algısı ile motor becerileri güçlendirmek üzere tasarlanmış atölyeler uygulanacaktır. Dedektiflik bilimi, doğa gözlemi, mıknatıslar, karışımlar bunlardan bazıları.

Katılım Ücreti: 400 TL

Saatler: 12:30 – 14:00

 

Her sınıfta 20 katılımcı ile gerçekleştirilecek olan bilim ve teknoloji akademileri periyodik olarak Cumartesi günleri düzenlenecektir. Katılımcıların eğitimler süresince oluşturduğu projeler akademi sonunda kendilerine verilecektir.

Ücrete eğitimlerde kullanılacak tüm kitler ve malzemeler dahildir. Kontejan her bir akademi için 20 katılımcı ile sınırlıdır. 

 

» Bu Etkinliğe Ait Fotoğraflar

» Bu Etkinlikler de İlginizi Çekebilir

İBBŞT Çocuk Tiyatrosu 28. Çocuk Şenliğine Hazırlanıyor.

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu bu yıl ?İstanbul Masal...

» Ayrıntılı Bilgi!

Kendi Robotumu Tasarlıyorum

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/...

» Ayrıntılı Bilgi!

Küçük Balık Bambam

Küçük Balık Bambam Tiyatro Mie %50 indirim...

» Ayrıntılı Bilgi!

Etkinlikler Takvimi

Yakında gerçekleştirilecek bazı etkinlikler ile ilgili Önerilerimize aşağıdaki linklerden ve ilerleyen tarihlerdeki diğer tüm etkinler için gerekli bilgilere etkinlik takvimizden ulaşabilirsiniz.
Hayal Ettiğim Dünya (Müzikal)
07.04.2012, Cumartesi
Uluslar arası Lösemili Çocuklar Haftası
28.05.2011, Cumartesi
Yeryüzünde Bir Gün projesi
22.04.2012, Pazar
Mayıs 2022
Etkinlikleri Liste Olarak Göster
Pzt Sal Çar Per Cu Cts Pzr
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
GelisimUzmani.Com web sitesi;
Gelisimuzmani.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine baslanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.

Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

İlgili Linkler;
» Site Kullanım Koşulları » Gizlilik Politikası » Üyelik Sözleşmesi